Člen skupiny
Servisní a poruchová služba

518 698 711

Teplárna Kyjov přispěla na výstavbu hřiště

Kyjov (23. 7. 2020) - Na základě dohody o vzájemné spolupráci poskytne letos Teplárna Kyjov městu Kyjov čtvrt milionu korun. 

Dar od teplárny využije město na výstavbu parkourového hřiště pro děti a mládež v areálu městského stadionu. Nové sportoviště, které bylo dokončeno v červenci, je jediným parkourovým hřištěm na Hodonínsku.

Dohoda o vzájemné spolupráci byla uzavřena v roce 2015. I s letošním příspěvkem poskytla teplárna městu již 1,5 milionu. „V minulých letech jsme podpořili festival Slovácký rok nebo oslavy 890. výročí města Kyjova. Peníze byly určeny také na zřízení stipendijního fondu pro nadané děti, na podporu mládežnického sportu i kultury ve městě nebo na obnovu kulturního areálu Jančovka,“ připomněl předseda představenstva Teplárny Kyjov Petr Jeník.

 Kromě konkrétní finanční podpory dohoda mezi městem a teplárnou vymezuje také spolupráci v oblasti centrálního zásobování teplem nebo informování o vývoji cen za dodávky tepla.

Teplárna Kyjov je součástí české skupiny Lama Energy Group. Mezi dceřinými společnostmi holdingu jsou LAMA energy, dodavatel plynu a elektřiny, LAMA gas & oil těží plyn a ropu na jižní Moravě, Teplárna Otrokovice, Energo Český Krumlov, virtuální mobilní operátor LAMA mobile nebo televize Telly.